اجرای روزهای بی باران در دقیقه 90 کنسل شد، نارضایتی تماشاگران

به گزارش وبلاگ میهن، به گزارش خبرنگاران، عصر امروز دوشنبه 19 شهریور ماه تماشاگرانی که برای تماشای روزهای بی باران به تئاتر شهرزاد آمده بودند، پس از تاخیری 20 دقیقه ای به سوی سالن شماره پردیس راهنمایی شدند ولی کارگردان این نمایش روی صحنه حاضر شد و در سخنانی گفت: ما روزهای خوبی را نمی گذارنیم زیرا 2 نفر از چهره های تئاتری بازداشت گردیده اند. من به عنوان کارگردان ساعت ها کوشش کردم سجاد افشاریان بازیگر کار را متقاعد کنم که به احترام شما امشب روی صحنه برویم ولی درنهایت آقای افشاریان راضی نشدند.

اجرای روزهای بی باران در دقیقه 90 کنسل شد، نارضایتی تماشاگران

سجاد افشاریان بازیگر روزهای بی باران در ادامه صحبت های بهروزی گفت: دوربین هایتان را بیرون آورده و این صحنه را ضبط کنید. 2 روز است خانم کاظمی نویسنده و کارگردان تئاتر و سعید اسدی استاد دانشگاه و رییس مجموعه تئاتر شهر در بازداشت به سر می برند آن هم به دلیل انتشار یک تیزر که تقصیر آنها نبوده است.

وی اضافه نمود: من فکر می کنم اگر کنار هم نباشیم و از هم حمایت نکنیم روزی این اتفاق برای ما می افتد و دیگر کسی نیست از ما حمایت کند. تاکید می کنم این تصمیم و نظر من ربطی به تماشاخانه شهرزاد ندارد و دیگر اعضای گروه هم می توانند تصمیم دیگری داشته باشند.

این بازیگر تئاتر تاکید نمود: من وقتی کسانم را دستگیر نموده اند نمی دانم با چه انگیزه و امیدی باید روی صحنه بروم.

بهروزی کارگردان اثر هم در این بخش گفت: من به احترام شما تماشاگران حاضرم نقش آقای افشاریان را بازی کنم و حتی اگر همه بازیگران هم بروند حاضرم به تنهایی متن نمایشنامه را برایتان بخوانم، البته کسانی که بمانند باز هم پول بلیت به آنها برگردانده می گردد.

این تصمیم با اعتراض برخی تماشاگران رو به رو شد و برخی نیز صحبت های افشاریان را با تشویق دنبال کردند.

مخالفان معتقد بودند تئاتر حرمت دارد و نباید اینگونه یک اجرا را کنسل کرد و همچنین می گفتند با کنسل کردن یک اجرا نمی توان کار فرهنگی کرد. عده ای نیز به دلیل اینکه از راه دور آمده بودند یا امکان حضور مجدد برای اجرا را نداشتند به این اتفاق معترض شدند.

تصمیم سجاد افشاریان در میان عوامل اجرایی نمایش روزهای بی باران نیز منتقدان و مخالفانی داشت.

در سرانجام تصمیم تماشاگران این شد که سالن را ترک نمایند و اجرا کنسل شد. عوامل اجرای این نمایش تاکید نمودند که این تصمیم ارتباطی با دست اندرکاران پردیس تئاتر شهرزاد ندارد. دست اندرکاران این پردیس هم در سخنانی اعلام کردند که موافق کنسل شدن این اجرا نبوده اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اجرای روزهای بی باران در دقیقه 90 کنسل شد، نارضایتی تماشاگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای روزهای بی باران در دقیقه 90 کنسل شد، نارضایتی تماشاگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید