آمادگی آمریکا برای خروج از 400 مرکز نظامی در افغانستان

به گزارش وبلاگ میهن، منابع دیپلماتیک می گویند که آمریکا فرایند خروج از حدود 400 مرکز نظامی در سراسر افغانستان را شروع نموده است و احتمالا این فرایند تا سرانجام ماه جاری میلادی تکمیل می گردد.

آمادگی آمریکا برای خروج از 400 مرکز نظامی در افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ میهن، منابع ارشد دیپلماتیک فاش کردند که آمریکا فرایند خروج از مراکز نظامی کوچک و متوسط خویش را در سراسر افغانستان شروع نموده است و تا خاتمه ماه اکتبر نظامیان آمریکایی از حدود 400 مرکز نظامی خارج می شوند.

نشریه پاکستانی د نیوز نوشت که بیشتر تاسیسات نظامی قبلاً تخریب شد اما پنتاگون هنوز تصمیمی درباره آینده 5 پایگاه اصلی مستقر در افغانستان اتخاذ ننموده است.

گزارش می افزاید: آمریکا در هر یک از این 5 پایگاه میلیاردها دلار هزینه نموده است، تجهیزات موجود در این پایگاه ها بسیار حساس و مدرن می باشند و هرگز اجازه نمی دهد هیچ کشور دیگری به این سیستم ها دسترسی داشته باشد زیرا این امر می تواند سیستم امنیتی آمریکا را به خطر بیندازد.

براساس توافقنامه قطر و درصورت پایبندی طالبان به تعهداتی که در این توافق داشته آمریکا باید تا ماه می سال 2021 میلادی همه نیروهایش را از افغانستان خارج کند.

زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان در تیر ماه از کاهش سطح شمار نیروها به 8600 نفر و ترک نظامیان آمریکایی از 5 پایگاه خبرداده بود.

چندی پیش نیز دونالد ترامپ گفته بود که تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر شمار نیروهای مستقر در افغانستان به 4 تا 5 هزار نفر کاهش می یابد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "آمادگی آمریکا برای خروج از 400 مرکز نظامی در افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی آمریکا برای خروج از 400 مرکز نظامی در افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید