آزمون ورودی مدارس سمپاد مانند سال قبل سنجش هوش است

به گزارش وبلاگ میهن، فاطمه مهاجرانی گفت: درباره تغییرات آزمون ورودی مدارس سمپاد تاکید ما بر این است همانند سال قبل که آزمون از جنس پیشرفت تحصیلی نبود و سنجش هوش بود، برهمان مدار حرکت کنیم.

آزمون ورودی مدارس سمپاد مانند سال قبل سنجش هوش است

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، فاطمه مهاجرانی رئیس مرکز ملی پرورش استعداد های درخشان و باشگاه پژوهان جوان وزارت آموزش و پرورش در برنامه تلویزیونی پرسشگر که‬ شامگاه‬ گذشته‬ روی آنتن رفت، درباره تغییرات آزمون ورودی مدارس سمپاد گفت: کوشش می کنیم به سمتی برویم که انتخاب دانش آموزان را به سمت یک فرایند سوق دهیم و گزینش صرفاً به وسیله یک آزمون نباشد. تاکید ما بر این است همانند سال قبل که آزمون از جنس پیشرفت تحصیلی نبود و سنجش هوش بود، برهمان مدار حرکت کنیم.

وی اضافه کرد: باید به سمتی برویم که آزمون ها چندلایه باشد. به صرف یک آزمون نمی توان گفت: بعضی دانش آموزان رجحان معناداری دارند. سال جاری تغییر خاصی در آزمون نداریم و آزمون ورودی مثل سال قبل و از جنس پیشرفت تحصیلی نیست. در آزمون پایه هفتم تغییری نداریم و هیچ ماده درسی را سنجش نمی کنیم بلکه هوش و استعداد تحصیلی سنجش می گردد.

وی درباره اینکه شرکت در کلاس آمادگی آزمون ورودی تیزهوشان یاری کننده و ضروری است گفت: شرکت در این کلاس ها را ابداً توصیه نمی کنم و از والدین تقاضا دارم فرزندانشان را به هیچ وجه تحت فشار نگذارند. ما باید دانش آموزان با توان پردازش و تحلیل بالا بکار بگیریم و اگر آن ها این توان را نداشته باشند در مدرسه اذیت می شوند.

وی ادامه داد: سمپاد مساوی موفقیت نیست و برعکس. بسیار کوشش می کنیم به سمت آزمون های چند مرحله ای برویم. اگر سال بعد نگردد در سنوات آینده این اتفاق رخ خواهد داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "آزمون ورودی مدارس سمپاد مانند سال قبل سنجش هوش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمون ورودی مدارس سمپاد مانند سال قبل سنجش هوش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید